One potrzebują Twojej miłości i wsparcia! Docenią każdy Twój dobry gest i będą Ci wdzięczne za każde uczucie jakim je obdarzysz!

Psy do adopcji


Maślak

Kategoria: Psy do adopcji > Maślak

Zdjęcia

Opis

Duży pies przywieziony przez Straż Miejską z Przemyśla. Boi się ludzi i gdy tylko ktoś zbliża się do jego boksu to zaraz chowa się w budzie. Staramy się go przekonać, że nikt nie zrobi mu tutaj krzywdy.

Aktualizacja 14.07.2017:


Maślak – duży, piękny nieśmiały…


Nie znamy przeszłości Maślaka, ale obserwując jego zachowanie widzimy, że wcześniejsze relacje z człowiekiem nie układały się dobrze. Gdy Maślak trafił do schroniska w kwietniu 2017r. bardzo bał się ludzi. Wystarczyło zbliżyć się do jego boksu, aby ze strachem chował się do budy.


Maślak powoli się zmienia, zaczyna ufać człowiekowi, lubi jego obecność, chodzi już na spacery. Nie chce za bardzo oddalać się od schroniska, bo to jest miejsce, w którym czuje się bezpiecznie.


Maślak powoli zaczyna rozumieć, że dotyk nie boli, głos człowieka może być łagodny a spacer jest przyjemnością. Maślak czeka na dobrego i cierpliwego człowieka i jego miłość, która leczy wszystkie rany i lęki.

 

Aktualizacja 22.08.2017:

 

Maślak to duży, piękny pies, który pod naszą opieką przebywa od kwietnia 2017 roku.

Pierwsze tygodnie w schronisku były dla niego bardzo trudne.
Bardzo bał się ludzi, na każdy gest reagował ucieczką do budy, unikał kontaktu z człowiekiem ale nigdy nie wykazywał agresji w stosunku do ludzi.

Jednak praca Kierownika i wolontariuszy przyniosła pozytywne efekty - Maślak zaczyna coraz bardziej ufać ludziom, potrafi przełamać swój strach na spacerze, podbiega na pieszczoty będąc na wybiegu. Ostatnio nawet przez chwilę pozwolił się czesać :)

Szukamy dla Maślaka spokojnego domu oraz cierpliwego opiekuna, który każdego dnia będzie udowadniał mu, że nie każdy człowiek jest zły i wspólnie będą czerpać radość ze swojej "psio-ludzkiej" przyjaźni :)


 

Chcecie pomóc Maślakowi lub innym naszym zwierzakom?

Prosimy o wpłaty na nasze konto:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach
37-712 Orzechowce 3

Getin Noble Bank
Nr konta : 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001

Kod BIC (SWIFT) GBGCPLPK
IBAN: PL 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001

Dane informacyjne

Data dodania:2017-04-26
Płeć:samiec
Wiek:ok. 5-6 lat
Wielkość:duży
Kastracja / Sterylizacja: