One potrzebują Twojej miłości i wsparcia! Docenią każdy Twój dobry gest i będą Ci wdzięczne za każde uczucie jakim je obdarzysz!

Psy do adopcji


Nemo

Kategoria: Psy do adopcji > Nemo

Zdjęcia

Opis

Starszy piesek został interwencyjnie odebrany ze skandalicznych warunków w jakich przebywał (22 maja 2018). Bezpośrednio z interwencji został przewieziony do lecznicy ze względu na bardzo zły stan zdrowia. Koszty leczenia pieska będą bardzo duże, tym bardziej że czeka go długotrwałe leczenie i rekonwalescencja. Pies jest zaniedbany, wychudzony, ma przewlekłe ropne zapalenie skóry, strupy i krosty na całej powierzchni skóry, brzuchu, pachwinach, przestrzeniach międzypalcowych. Szmery w płucach, bolesne zapalenie uszu, ziarniaki i bakterie, itp. To będzie duży ciężar finansowy dla Schroniska, które ma pod opieką ponad 200 innych zwierzaków a wiele z nich również wymagających specjalistycznego leczenia i opieki. Pomóżcie nam pokryć choć część rachunków za leczenie tego pieska.
 
Aktualizacja: 14.09.2018
 
Pozdrawiamy z Nemo wszystkich, którzy nas wspierają. Po 4 miesiącach pobytu w lecznicy, schorowany Nemo, mógł wreszcie być zabrany do Schroniska gdzie otrzyma dalszą opiekę. Leczenie jego problemów skórnych i innych zaniedbań, których dopuścił się dotychczasowy właściciel, było długotrwałe i kosztowne. Na szczęście, jego stan zdrowia poprawił się na tyle, że mógł opuścić lecznicę. Nemo został ostrzyżony niemal do zera aby skóra mogła oddychać, goić się. Nadal musimy dbać o jego skórę, zapewnić kąpiele lecznicze, odpowiednie leki i suplementy, poprawić ogólną kondycję ale również leczyć jego schorowaną tarczycę. Oprócz niedoczynności tarczycy należy mieć na uwadze inne schorzenia pozatarczycowe, które leczyliśmy, o które musimy zadbać już teraz lub mogą się objawić w wyniku jego dotychczasowego życia (stany zapalne, wygłodzenie, wątroba, nerki, zespół Cushinga, itp.).
 
Aktualizacja (marzec 2019):
 
Dzięki naszej troskliwej opiece Nemo wypiękniał i przytył. Jego sierść nabrała blasku. Chodzi na spacery, biega, cieszy się życiem. Czeka na miłość człowieka...
 
 
 
Prosimy o wsparcie finansowe aby zapewnić Nemo jak najlepsze lekarstwa i najwartościowszą karmę:
 
Stowarzyszenie „Kudłate serce”
Nr konta: 82 1750 0012 0000 0000 3545 9887
Wpłaty zagraniczne:
Donations from other countries:
BIC (SWIFT) RCBWPLPW
IBAN PL 82 1750 0012 0000 0000 3545 9887
 
Prosimy też o pomoc rzeczową, np. suplementy i leki wspierające jego skórę, jak np. Vetoskin.
Dary rzeczowe możecie przesyłać bezposrednio do Schroniska na adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, 37-712 Orzechowce 3.

 

Dane informacyjne

Data dodania:2018-09-14
Płeć:samiec
Wiek:ok. 10 lat
Wielkość:duży
Kastracja / Sterylizacja: