One potrzebują Twojej miłości i wsparcia! Docenią każdy Twój dobry gest i będą Ci wdzięczne za każde uczucie jakim je obdarzysz!

1% podatku na rzecz schroniskowych zwierzaków?


Początek roku to czas, rozliczania podatków od dochodów, które uzyskaliśmy w roku ubiegłym. Do 30 kwietnia 2016 r. – wypełniając PIT – podatnicy mają możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.
 
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach informuję, że bezpośrednio nie ma takiej możliwości, gdyż nasze Schronisko nie jest organizacją pożytku publicznego i funkcjonuje jako jednostka miejska.
 

Nie oznacza to, że  jednak, że nie możecie nas wesprzeć swoim podatkiem. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz współpracującego z nami Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Nadzieja".
 
Problem bezdomności zwierząt nie dotyczy przecież tylko zwierząt przebywających w Schronisku ale również tych, które poprzez ludzkie działania lub bezczynność bytują na ulicach, podwórkach czy piwnicach. To zwierzęta porzucone przez dotychczasowych opiekunów, takie które zostały z różnych powodów wyrzucone na bruk, są narażone na ataki innych zwierząt, doznają okrucieństwa ze strony ludzi, nie potrafią znaleźć jedzenia, są ofiarami wypadków komunikacyjnych a ich szanse na przetrwanie są niewielkie.
 
Takie stowarzyszenia jak "Nadzieja" często za własne pieniądze dokarmiają, sterylizują i leczą bezdomne czy wolno żyjące zwierzęta. Ich możliwości są jednak niewielkie bez wsparcia finansowego.
 
Pomagając "Nadziei" wspieracie również Schronisko, gdyż większość członków Stowarzyszenia jest równocześnie naszymi wolontariuszami, prowadząc akcje adopcyjne na rzecz naszych zwierzaków, wyprowadzając pieski na spacer czy też pomagając w drobnych czynnościach w Schronisku. Od stowarzyszenia otrzymujemy również pomoc materialną - w ostatnich miesiącach otrzymaliśmy m.in. dwie profesjonalne transportówki, chwytak na agresywne psy i aż 13 ocieplanych bud dla naszych piesków!
 
Jak przekazać 1% podatku na rzecz bezdomnych zwierząt?
 
Musimy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP") wpisujemy numer pod jakim Stowarzyszenie widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli:
 
KRS: 0000307418
 
Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, Nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdpf).
 
Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego. Dopisek powinien brzmieć: "Dla bezdomnych zwierząt".
 
 
Jak bezpośrednio wesprzeć Schronisko?
 
Schroniskowym podopiecznym pomoc okazywać można na różne sposoby. Poczynając od zapewnienia im nowego domu, wspieranie i organizowanie akcji adopcyjnych, ogłaszania naszych zwierzaków do adopcji, przez wolontariat, do pomocy finansowej oraz rzeczowej.
 
Chcecie pomóc naszym zwierzakom? Prosimy o wpłaty na nasze konto:
 
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach
37-712 Orzechowce 3
 
Getin Noble Bank
Nr konta : 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001
 
Kod BIC (SWIFT) GBGCPLPK
IBAN: PL 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001